Monthly Archives: June 2013

Congratulations – Dressage Results

Well done to everyone who took part today.  Here are the results.

 

Vale of Arrow Dressage Competition June 16th 2013

Class 1    1st        Sue Hewitt             Tinker              65.43%

                2nd      Mandy Naylor        Ellie                  64.34%

                3rd      Marion Williams     Tigger              59.13%

Class 2    1st      Frankie Paine          Ludo                  68.42%

                2nd     Sara Barnard           Mr Pinkerton   67,89%

              =3rd   Bryony Dobbs           Gallant              65.26%

              =3rd   Sue Hewitt                 Tinker               65.26%

                5th     Nickatie Dimarco    Neo                   64.74%

                6th    Pat Wilcox                Magic                57.89% 

Class 3   1st      Caroline Lewis        Rubesco            78%

              2nd     Meisha Village        Geisha’s Lad     70.4%  (56)

              3rd      Sara Barnard           Mr Pinkerton    70.4% (54)

              4th      Sue Keatley             Sherlock             64.8%

              5th      Nickatie Dimarco    Neo                     64%

             =6th   Bryony  Dobbs          Gallant                62.8% (48)

             =6th   Pat Wilcox                Magic                  62.8% (48)

Class 4   1st      Caroline Lewis      Rubesco               71.92%

               2nd     Carol Clare             Painted Sun        70.77%  

              3rd      Sue Keatley            Sherlock               66.54%

               4th      Meisha Village      Geisha’s Lad        62.31%

Class 5   1st     Carol Clare             Painted Sun          72.5%

Dressage times for Sunday 16th June

VALE OF ARROW DRESSAGE COMPETITION JUNE 16TH
CLASS 1 INTRO A
10.00a.m. Nicole Thomas Scaramouche
10.07a.m. Mandy Naylor Ellie
10.15a.m. Sue Hewitt Tinker
10.22a.m. Marion Williams Tigger

CLASS 2 P1
10.42a.m. Nicole Thomas Scaramouche
10.48a.m. Sara Barnard Mr Pinkerton
10.54a.m. Nickatie Dimarco Neo
11.00a.m. Bryony Dobbs Gallant
11.06a.m. Sue Hewitt Tinker
11.12a.m. Frankie Paine Ludo
11.18a.m. Marion Williams Tigger
11.24a.m. Pat Wilcox Magic
11.30a.m. Lydia Dray Whistful

CLASS 3 P12
11.42a.m. Sue Keatley Sherlock
11.48a.m. Mandy Naylor Ellie
11.54a.m. Nickatie Dimarco Neo
12.00.p.m. Sara Barnard Mr Pinkerton
12.06p.m. Meisha Village Geisha’s Lad
12.12p.m. Frankie Paine Ludo
12.18p.m. Caroline Lewis Rubesco
12.24p.m. Pat Wilcox Magic
12.30p.m. Bryony Dobbs Gallant

CLASS 4 Novice 24
12.48p.m. Meisha Village Geisha’s Lad
12.54p.m. Sue Keatley Sherlock
1.00p.m. Rachael Galloway Daisy Silver
1.06p.m. Caroline Lewis Rubesco
1.12p.m. Carol Clare Painted Sun

CLASS 5 Novice 27
1.24p.m. Carol Clare Painted Sun
1.30p.m.Rachael Galloway Daisy Silver

See a calendar of all our forthcoming activities on the What's On page.  Below are the next events: